Za posledné roky popularita podcastov stúpla nielen vo svete, ale už aj na Slovensku. Práve na Slovensku sa stali akýmsi trendom a ich počúvateľnosť každým mesiacom rastie. Podcasty počúvajú najmä mladí a vysokoškolsky vzdelaní ľudia do 35 rokov. A počúvajú ich naozaj všade – v práci, doma, v aute, ale aj pri chôdzi. Kvalitných podcastov je veľa, no radi by sme vypichli 6 (podľa nás) najlepších marketingových podcastov, ktoré by si si mal vypočuť.

Copyblogger FM

Moderátorka Sonia Simone (Rainmaker Digital) a tím expertov každý týždeň diskutujú o novinkách vo vodách content marketingu, email marketingu, copywritingu a ďalších oblastiach marketingu. Každá epizóda trvá približne 15 – 35 minút, takže ti to nezaberie veľa času, ale stále si vďaka tomu zlepšíš svoje content a písacie schopnosti.

This Old Marketing

Jeden z najznámejších podcastov o marketingu moderuje dynamické duo expertov na content marketing – Joe Pulizi a Robert Rose. Každá epizóda začína monológom, po ktorej nasleduje niekoľko vzdelávacích segmentov. Najčastejšie sa venujú content marketingu a aj napriek tomu, že tento podcast sa už nenahráva, tak máš stále viac ako 200 epizód nabúchaných informáciami. Jedna časť trvá hodinu až hodinu a pol.

Online Marketing Made Easy

Amy Porterfield v každej epizóde predstaví praktické kroky na zlepšenie online marketingu, ktoré prezentuje na konkrétnych situáciách. Napríklad ti prezradí to, ako začať svoj online biznis, ako rýchlejšie rásť a viac predávať, alebo aj to, ako získať viac subscriberov do newslettra. Nové časti vychádzajú každý týždeň a trvajú približne 30 až 60 minút.

Social Pros Podcast

Moderátori Jay Bart a Adam Brown odhalia zákulisie a úspechy veľkých značiek ako sú napríklad Ford a IBM. Ich hostia sú odborníci z určitej oblasti a každá epizóda obsahuje insight, stratégiu, ale aj súčasné marketingové trendy. Epizódy končia, takzvaným The Big Two, kde každý hosť odpovedá na dve veľké otázky. Dĺžka epizód je okolo 30 až 45 minút.

Yeah, That’s Probably an Ad

Dá sa čakať niečo zlé od portálu, ktorý nám prináša to najnovšie zo sveta reklamy? Dvakrát do týždňa ti tím Adweeku prináša približne hodinovú diskusiu o kreativite, reklame, médiách a technológiách. Všetko, čo potrebujete aktuálne vedieť o reklame si vypočuješ v tomto podcaste.

Marketing Over Coffee

Hľadáte uvoľnený podcast? Experti John J. Wall a Christopher Penn moderujú týždenný podcast o nových a starých marketingových taktikách. Spolu s hosťami prednášajú najlepšie stratégie na rast značky, hovoria o aktuálnych trendoch a novinkách v marketingu. A to všetko z pohodlia malej kaviarne v Bostone. Nové epizódy vychádzajú každý piatok a trvajú väčšinou do 30 minút.

Taaaak a toto sú naše obľúbené zahraničné podcasty. Na Slovensku začali zažívať masový boom len nedávno, ale už teraz ich nájdeme zopár kvalitných aj u nás. Aké sú tvoje obľúbené marketingové podcasty?